Playmii.org

press start / 23.08.2006 17:22 / ~fushi

PeZ leidis ühe toreda saidi: Playmii.org. Sarnaneb see leht Kotakule ja Joystiqile, sihuke blogivormis uudiste kogum, kuid erinevalt neist kahest on ta meile suupärases eesti keeles! Ja mitte selles sokaikani “lause, link, pikk ingliskeelne tsitaat, küüniline kommentaar” eesti keeles, vaid ikka otsast otsani, isegi otsesed tsitaatid on ära tõlgitud. Näiteks:

Leipzig GC Developer konverentsil peetud kõnes väitis I-play Stephane Labrunie, et mobiilimängude müügihulk ületab konsoolitarkvara juba selle aasta lõpuks.

Labrunie’i sõnade kohaselt on moblamängundus „massituru kõige õigem definitsioon. See ei ole nishiturg nagu konsoolid.“
Labrunie pööras tähelepanu sellele, et 48% moblamänguritest on naised, samas kui 58% on vanuses 18-34. Kuigi selline turg ei kasva üleöö, väitis Labrunie, et moblaturg müüb 2006. aastal rohkem mänge kui konsoolid.

Moblamängundusega seoses on ka probleeme. Umbes 33% moblaomanikest ei teagi, et nad saavad oma seadmete peal mängida. Kuigi 50% kasutajatest on proovinud mänge, mis eelnevalt installeeritud, siis kõigest 5% on ka reaalselt mänge telefonisse laadinud. Lisaks arvab 16% mänguritest, et hinnad on uute mängude soetamisel takistuseks.
Labrunie jätkas, et uute tehnoloogiate saabumine, nagu 3G, aitavab suurendada moblamängunduse turgu. „Uus tehnoloogia, minu arvates, seisneb kiiremas ja lihtsamas juurdepääasus…Inimesed teavad, kust hankida mänge ja kuidas seda teha.”

Kõne lõpetuseks ütles Labrunie, et paremad ajad on veel ees.
„Moblamängundus saab olema kõige kiiremini kasvav segment kogu videomängutööstuses.“

Müts maha su ees, kallis autor! Sest minu silmis oled sa täitnud ühe tähtsa niši siinsel (pea olematul) videomängu maastikul, mida meist keegi täita ei viitsinud. Kudos!

Comments are closed.