lingid

Netipoed
Teadupärast ei ole Eestis videomängudega saadavusega just kõige paremad lood. PS2′e mängude 1000+ kroonised hinnad ning kehvapoolne Xboxi ja üsna olematu GameCube’i mängude valik sunnivad nõudlikumaid mängureid oma ostujanu kustutamisel abi otsima väljaspoolt Eestit. Siinjuures ongi netipoed parim lahendus. Kõik allpoolmainitud poed on sokaikani poolt läbi proovitud ja väga importijasõbralikuks (loe: Euroopa Liidu maksupoliitikaga kursis olevaks) osutunud. Update: Viimane väide ei pea enam alati paika, kahjuks.

 • Videogames Plus - Asukoht: Kanada. Hinnatase: pigem soodne. Teenindus: väga kiire. Varustatus: üsna hea. Eripära: müüb peaasjalikult mänge ja seonduvat riistvara, ka kasutatud kaupa. Saab maksta krediitkaardiga.
 • Play-Asia - Asukoht: Hong Kong. Hinnatase: pigem mõõdukas. Teenindus: väga kiire. Varustatus: väga hea. Eripära: müüb mänge ja seonduvat riistvara, muusikat, filme ning isegi Aasiast pärit külmkapimagneteid ja maiustusi jms pudi-padi. Müüb ka kasutatud kaupa. Saab maksta krediitkaardiga, kuid selleks tuleb neile eraldi mail saata ja paluda selle võimaldamist.
 • Lik-Sang - Asukoht: Hong Kong. Hinnatase: pigem mõõdukas (samas keskmiselt veidi kallim kui Play-Asia). Teenindus: kiire. Varustatus: väga hea. Eripära: müüb peamiselt mänge ja seonduvat riistvara, aga ka muud. On üks populaarsemaid mängudele spetsialiseerunud netipoode. Ei saa maksta krediitkaardiga.
 • game.net - Asukoht: UK. Hinnatase: pigem mõõdukas. Teenindus: keskmiselt kiire. Varustatus: keskmine. Eripära: müüb mänge ja seonduvat riistvara. Erinevalt eelnimetatutest müüb üksnes Euroopa tarbeks valmistatud (PAL) mänge.

Indie
Siia kategooriasse kuuluvad erinevad iseseisvad mängusaidid, mida haldavad huvilised ja muud vabatahtlikud. Lisaks sellele on mitmed neist pühendunud Jaapani arcade-maailmaga seotud uudiste kajastamisele, mis sokaikani meelest üliväga tänuväärne on.

 • insert credit - Sisukaim ja vist ka kuulsaim indie. Hulganisti artikleid ja arvustusi, mh Tim Rogersi hunnitud “fukubukuro”-artiklid. Lisaks sellele avaldab sait poolregulaarselt mänguteemalisi uudiseid Jaapanist.
 • Evil Avatar - Üks vanemaid iseseisvaid saite, tegutsenud üle 5 aasta. Vahel liialdav, kohati subjektiivne ja alati huvitav. Saidi menu põhineb operatiivselt avaldatavate uudiste ja nendele laekuvate üllatavalt teraste kommentaaride toimival koosmõjul.
 • MobyGames - Wikipediale sarnane kõikide poolt hallatav andmebaas.
 • Lost Levels Online - Huvitavad ja põhjalikud pilguheidud mängude saamislukku ja telgitagustesse.
 • GamesAreFun - Tähtsamad päevakajalised uudised nii USAst kui Jaapanist. Vahel postitakse ka skänne jaapani ajakirjadest.
 • Majoria’s News - 100% jaapani mängudele pühendunud sait. Palju viiteid mängude artwork‘le.
 • GameScience - Jaapani uudiste vahendaja, mh. Famitsu skoorid ja mängude müüginumbrid.
 • The Magic Box - Iga päev uuenev ülevaade (peamiselt aasia) mänguturgu puudutavatest uudistest koos hulgalise pildimaterjaliga.
 • games.slashdot.org - slashdot. Mängudest. Rohkem vast polegi tarvis lisada.
 • NTSC-uk - Sait pakub väärtuslikku infot eurooplastest importmängude ostjatele, sh arvustusi, juhiseid importimiseks, artikleid üldharivatel teemadel, rääkimata keskmisest intelligentsemast foorumist.
 • GameFront - Saksakeelne sait mis vahendab peamiselt Jaapaniga seotud uudiseid. Kiire, täpne ning 100% objektiivne.
 • game girl advance - Mängudest (valdavalt) naisvaatenurga alt. Sisaldab puhtakujuliste uudiste asemel pigem arutlevaid sissekandeid, mille kommentaarides peetakse tihti sugudevahelist mänguteemalist dialoogi.

Suursaidid
Suured nn kommertssaidid, mille autorid töötavad täiskohaga saidi kallal (loe: elasid üle .com buumi), millel on läbivad andmebaasid mängude kohta. Enamasti võib nende kaudu leida mängu kohta nii arvustusi, videoklippe, pilte kui ka muud huvitavat (FAQid, intervjuud mänguloojatega, ajakohased uudised jm). sokaikan käib nendel saitidel iga päev, et teada, mis toimub.

Retromängud ja emulatsioon
Iga oma hobisse vähegi kirglikult suhtuv mängur tunneb lisaks uusimatele hittidele huvi ka mängude ajaloo vastu ning heietab mõnikord meelsasti mälestusi just temale olulistest hetkedest mõne armsa ja ajaloo hõlma vajunud mängu seltsis. Selle tegevuse juures on talle asendamatuteks abilisteks emulaatorid, millele osa alltoodud saitidest ongi pühendatud. Teine osa aga sisaldab arvukaid arvustusi vanade ja väga vanade mängude kohta, mille abil sokaikan nii mõnegi unustatud juveeli avastanud on.