Mängufanaatikud trotsisid külma ilma

press start / 24.11.2005 3:30 / ~fushi

Niiviisi kõlab Delfisse kirjutatud artikli pealkiri, mis koos Postimehe palju põhjalikuma ülevaatega on esialgu ainsad eestikeelsest meediast pärit kirjutised, mis Xbox 360e müügistarti USAs kajastasid. Artikkel on lühike ja konkreetne ning iseenesest mitte midagi erilist, aga kommentaaride suur hulk (hetkel 31!) pani mind veidi üllatuma. Eks ole ju Delfi üks peamisi kohti, kus eestlane maailma asjade kohta arvamust avaldada saab, huvitav mida siis Microsofti uuest masinast arvatakse? Igasugu asju, tuleb välja. Mõned väljavõtted:

Andu, 23.11.2005 11:16
Need polnud mitte mängufanaatikud vaid kirjaoskamatud mänguhuvilised kes ei suuta PC klaviatuuriga hakkama saada.

Selline arvamusavaldus teeb üsna sõnatuks, sest see toob nii piinliku aususega välja keskmise eesti mänguri olemuse.

ccds, 23.11.2005 12:14
loomulikult on poes piiratud kogus seda rämpsu, lõputu kogus eksisteerib ainult teoorias.
[…]

Jälle, 23.11.2005 13:05
lollidele midagi uut,millel lõppu ei tule…

tsammoul, 23.11.2005 13:08
Põhiline tundub olevat mingi hype. Igalpool pläkutatakse, sellest kuidas inimesed ei saa omale xboxi, sest “kõik” tahavad seda. Loodetavasti enam delfis xboxi teemalisi uudiseid ei tule. Arusaamatu kuidas seda esimest XBox-i üleüldse suudeti 20 miljonit müüa.

endel, 23.11.2005 13:28
huvitav, kas inimestel midagi targemat tõesti teha pole. vaat kuhu viib vilets kodune kasvatus ning kerge vastuvõtlikkus ajupesule.
kahju inimestest.

Kahju jah. J Allard’il tuleb meie kodumaal palju vaeva näha, et konsool üldse atraktiivne tunduks. Tõenäoliselt kolmekordistuksid müüginumbrid kui inimesed teada saavad, et nad oma näolapi sinna sisestada saavad.

Järgnevad kellegi “fishboxi” kommentaarid, kes püüab agaralt kõigile selgeks teha, et ta teistest pikema haridustee läbinud on ning üldse teistest peajagu üle on:

[…] ..aa,miks ema? vaata ema on sul jätnud sind tähelepanuta ja lasknud sul tegeleda igasuguste lollustega,selleasemel ,et koolitükke õppida hoopis.
ja paras ,et ta sulle jäätiseraha ei anna.
ning ma loodan siialt ,et seda xboxi sa näed samapalju kui oma suuri peast eemalehoidvaid higiseid kõrvu.
aamen.

..tõelisi konsoole hakatase müüma ikka kevadel kui ilmad ka juba soojemad ja rahvas lõbusalt poe ees õlli libistab ,mõned kanad ka seltsiks,et huvitavam oleks.need kes teavad saavad aru millest ma räägin..

Mees nagu muiste. Aamen sullegi, vennas.

Ning kindlasti ei saa ka antiludoloogiline ja paaniliselt oma sisemisest lapsest lahti öelda püüdev eestlane oma arvamust avaldamata jätta:

[…] Ja veel selline küsimus: Miks sa arvad, et ma xbox’i tahan endale saada? Tuleb tunnistada jah, et kunagi sai arvutimänge pelatud veidikene, aga nad viskasid kopa ette oma mõttetuse pärast. Sama lugu on xbox’iga. -MIND ABSOLUUTSELT EI KOTI MINGISUGUSED MÄNGUD-[…]

4 Responses to “Mängufanaatikud trotsisid külma ilma”

 1. glaurung Says:

  Milleks raisata sokaikan.baka.ee ruumi sellise mainstream‘i kajastamise peale? Sellega ei ole asi targem kui tsiteeritud portaal ülal asuvas sissekandes.

  Kui järele mõelda, siis ma just kommenteerisin delfi.ee kommentaare…

  What have I done!?

 2. fushi Says:

  Tead, ma nägin täna öösel unes, et ma sain endale Xbox 360e. Aga pulte ei olnud! Ja masin ise oli millegipärast lahti monteeritud!

  Raiskasin seda ruumi mitmel põhjusel:
  1) liiga palju linkloge, mis on veelgi sisutumad kui antud postitus siin
  2) ma ei oodanud nii kummalisi kommentaare
  3) ma olin veidi unine

 3. PeZ Says:

  Imo sellised artiklid just huvitavad ja vajalikud. :)
  glaurung ainuke kes ei viitsi lugeda.

 4. rain Says:

  glaurungil eelarvamus töölisklassi suhtes :(