Civ 4. Been there, done that.

continue? 9 / 28.10.2005 8:08 / ~hjarg

Tegelikult polegi asi nii hull. Aga see mäng ei suutnud tekitada vana head “one more turn” tunnet. Selle asemel läksin hoopis korraliku inimesena vara magama. Põhimõtteliselt on see sama, mis vana suvaline Civ koos väikeste kosmeetiliste muutustega. See muiudugi ei tähenda, et mäng ei oleks hea- on küll, pole midagi öelda. Tuntud Firaxise kvaliteet jne. Lihtsalt on puudu see sõltuvust tekitav faktor.

Lisaks on Civilopedia võrreldes eelmiste mängudega tunduvalt nõrgem. Firaxise poisid nagu enam ei mäleta, kuidas hüperlinkimine käis…

Üks väga meeldiv üllatus siiski oli. Vähemalt nendele inimestele, kes suudavad meenutada Civ 1-e algusdemo. Uue stsenaariumu alguses lastakse täpselt sama muusikat ja täpselt sama teksti loeb ette Spock. Oi, vabandust, Leonard Nimoy. Nostalgiatunne :)

4 Responses to “Civ 4. Been there, done that.”

 1. Vabarnamees Says:

  Aga. Äkki sa oled lihtsalt liiga suurte kogemustega? Ma vean kihla, et sa oled Civi eelmiseid osi ja kõikvõimalikke derivaate nõrkemiseni mänginud. Kas sa ei pea võimalikuks, et oled lihtsalt kalestunud ja nõuad mängult midagi, mis puudub hoopis sinus eneses? (Ma pole informeeritud, vaid lihtsalt üritan rõõmsameelselt su argumentatiivset jalgealust õõnestada.)

 2. glaurung Says:

  Kui mitu korda saab identse toote pakendit muuta, ilma, et see toode kaotaks oma turuvärskust?

  Õige vastus on kaks korda. Pärast seda nõuab rahvas juba tsirkust ja leiba, aga mitte jälle seda sama vana lobi.

  Samas, olgem ausad: CIVILIZATION vajas hädasti uuendatud kesta ning loota on, et just see uus kest meelitab tema juurde tublisti uuema põlvkonna mängureid, kes leiavad siit taktika ja strateegia lipulaeva.

  Isiklikult pean nentima, et uue versiooni multiplikatsiooniline stiil mulle enam ei istu ning et ma ootasin midagi professionaalsemat. Aga kuidas sa ahvidele ikka teadust müüd, kui see kommipaberisse pakendatud ei ole?

 3. hjarg Says:

  Mis kasu on värskelt üle võõbatud lipulaevast, kui selle põhi on roostetamas ja kapten on purjus?

 4. erick Says:

  Igal juhul on tegu esimese mänguga, mis suutis mu arvuti täiesti põlvili suruda =/ Probleemiks siis RAMi vähesus. 512MB, mida tootja ka ise soovitab, on umbestäpselt 2X vähem, kui HUGE kaarte mängides vaja on. Memory usage on sel puhul, detailsus põhjas, 1,06GB. Võrdluseks nii palju, et Quake 4 tahab Ultra High Quality juures (tekstuurid võtavad juba 500MB) ‘kõigest’ 1,16GB.