Stay tuned for more “HAPPY TIMES”

press start / 20.10.2008 14:41 / ~glaurung

MOTHER 3 tõlge on tore uudis ja puha, aga tollest seeriast kaugele jäänuna pakun välja parem mõned võrdväärselt toredad projektid.

Persona 2: Innocent Sin (1999, PlayStation) oli üks neid kummalisi otsuseid Atluse poolt, mille järgi põimitud lugudega topeltmängust vaid üks lokaliseeriti. Tükid aga korjas ligemale kümme aastat hiljem üles andunud huviline ning mäng on nüüdseks täielikult tõlgitud. Mängimine on probleemidest enam vaba emulaatoriga, päris masinas ilmnevad jätkuvalt vead.

FRONT MISSION 5: Scars of the War (2005, PlayStation 2) on tänase päevani viimane etapp legendaarsest seeriast, mille algusajad ulatuvad möödunud sajandi üheksakümnendate keskpaika (lugedes päris konsoolidele ilmunud mänge, mitte peopesal olevaid). Viies iteratsioon sisaldas klassikaliselt komplitseeritud SRPG malli, mida täiendasid keerukad üksuste värbamised ja kõvatuumalistele mõeldud simulaatorimissioonid. Erilist rõhku lisati sel korral ka filmilikule kaameratööle ning klišeelisele, raskemale narratiivile.

Mõned kuud enne mängu ilmumist väitis arendaja SQUARE ENIX, et ingliskeelne versioon on planeeritud, kuid tõmbus kiirelt tagasi ning kinnitas, et seekord jääb mäng ainult jaapanlaste masinatele. Hoolimata jaapanikeelse versiooni mõõdukast müügiedust esimestel kuudel (~250 000) ei hakatud ingliskeelset tõlget tegema. Seega jäi kadalipp jällegi kord isehakanute läbida ning tänaseks on pooltoores tõlge olemas.

Vähem ja rohkem tuntud tõlkeprojekte leiab järgmistelt lehtedelt:

Comments are closed.