hope in hell

press start / 25.09.2006 14:17 / ~glaurung

igatahes etem kui see sinine, mis enne oli

Kuna sellised ainult pildiga sissekanded on ilgelt nõmedad, siis natuke siia juurde õlleklaasifilosoofiat ja muidu peenet spekulatsiooni ka.

SONY on ennast TGSiga tugevalt taastanud. Alustagem kasvõi sellest fotost, mida ülal näha võib. Endine inetult erksinine blu-ray karp (esialgsed näited leitavad netist) on asendatud kergelt transparentse tooniga, samuti on karbi päisesse lisatud PLAYSTATION 3 tekst. Tähele võiks panna ka seda, et karbi kaanekujundusel on vertikaalne PLAYSTATION 3 tekst metalli tooniga ning peegeldab. Kallis lõbu on selliste lehekeste trükkimine.

Konsooli Jaapani hinnapiiri tõmmati madalamale, Ühendriikide oma mitte. Odavamale üksusele lisati HDMI port. Demonstreeriti perifeeriat, sealjuures uut kaamerat (siiamaani suhteliselt meh arvamus selle kohta). Uue Dual Shocki nimi on Sixaxis, kuigi ametlikku teadaannet selle kohta pole veel olnud.

Mis puutub muusse perifeeriasse, siis näidati ka aparaadi esmast pakendusvormi. Kuigi kaugele on jäänud ajad, kui PS2 pakendati iseloomulikult mahedalt sinisesse ja hiljem ehituskollasesse kasti, ei saa ka väita, nagu oleks uus karp millegi poolest halvem. Näitamata on loomulikult lisaseadmete pakendite kujundused: puldid, DVD puldid, mälukaardid (kas SONY surub peale enese Memory Stick Pro Duo formaati või laseb tarbijal ise otsustada?), kaamera ja mis kõige huvitavam - väline juhtmeta võrguseade odavamale komplektile. Samuti ei ole ikka veel näha seda, kas SONY vaevub tegema mingi seadme PS2 mälukaartidelt sisu kopeerimiseks või jääb lootma kolmandate osapoolte peale.

Mis kõige huvitavam, PS3 on regioonivabade mängudega. Kuidas seda mõista, jääb hetkel veel lahtiseks. Igatahes on SONY ise kinnitanud, et mängud on regioonivabad ning töötavad iga regiooni (siiani siis võib seda mõista Jaapani ja Ühendriikide) konsoolides. Filmid see-eest on ikkagi regioonidega lukustatud.

Elame - nagu öeldakse - näeme, raisk.

3 Responses to “hope in hell”

  1. Vabarnamees Says:

    Ma usun, et see hõbekirjas trükkimise “kallis lõbu” tasutakse tarbija poolt heldelt, kui arvestada PS3 tarkvara prognoositavaid poehindu.

  2. monn Says:

    Millised need prognoositavad hinnad on?

  3. glaurung Says:

    $59.99