Heroes of Might and Magic 5, open beta

continue? 9 / 27.01.2006 9:28 / ~hjarg

“Heroes of Might and Magic” omab mu südames sooja kohta. Meenutused poole hommikuni tehtud hotseat-mängudest paari sõbraga, massiivsed lahingud, võidurõõmud ja kaotusvalud. Ja näe, minu rõõmuks on Nival hakkama saanud uue, juba viienda HOMM5-ga. Täpsemalt öeldes on valmis open beta, mis võimaldab kasutajatel rõõmsalt internetis teineteisest mõõtu võtta.

Sai isegi eile proovitud. Tulemused on järgmised: aeglane, sigaaeglane. Süsteem toimib samamoodi nagu vanades Herostes- ehk siis käib üks, käib teine, käib üks, käib teine. Reaalne tagajärg on see, et poole ajast vahid sa hoopis sinist riba, mis (valesti) näitab seda, kui kaugel su oponent oma käikudega on. Pole just meeldiv meelelahutus. Ja meil on vaid 2-inimese mäng, 4 inimese puhul muutub ootamisaeg veelgi pikemaks. Veana võiks mainida veel seda, et kui viimaks jõuab kätte minu kord, siis ei tee mäng vähimatki häält ka mitte… ja ajalehte süvenenud mina lihtsalt ei pane seda tähele ja venitan pausi veelgi pikemaks.

Üldiselt, mina soovitaks oodata täisversiooni ja proovida üksikmängu. Mitmikmäng on tõeline käkk.

12 Responses to “Heroes of Might and Magic 5, open beta”

 1. Vabarnamees Says:

  Hmm. Ei olnud just väga informatiivne, pean tunnistama.

  Online‘is HoMM-seeria mänge mängides ei peaks see kellelegi üllatus olema, et asi on aeglane. See oli aeglane nii HoMM II kui ka HoMM III puhul, tean seda omast kogemusest. Ise pean ainsaks mõttekaks mitmeinimese-HoMMiks hot seat‘i.

  Aga nö mängust endast ei ole sa sõnakestki maininud. Mis ma pean nüüd ise järgi proovima vä. :(

 2. sepp Says:

  eeeeh. ainuke mäng, mida olen viitsinud öid mängida.
  mäletan, kuidas v3 võrreldes versiooniga 2 võttis oma iluga hinge hinni nii minul, kui ka kahjuks PC’l :D

  peab kunagi järgi tsekkama, äkki hakkab uuesti meeldima…

 3. Ray D. Noper Says:

  Ootmis ? Sa said multiplayer’i tööle ?? Mul see beetaga küll ei õnnestunud :(

  Niivõinii, mäng (isegi beetana) näeb suhteliselt hea välja, võimalused sinna sisse (eriti siis, kui leiad, et mängitavuselt oli HoMM3 parem, kui HoMM4)…

  Üksikmängus oli kõik koleaeglane küll, aga mitte liialt - eriti arvestades, et mul just LIIGA mängumassn ei ole (256MB mälu ja 9200SE video), kõik ometigi jooksis…

  Niivõinii, ootame täisversiooni et saaks hotseatida :)

 4. Vabarnamees Says:

  Ametlikus beetas (selles, mis selle nädala alguses kättesaadavaks tehti) ongi ainult multiplayer. Kui sa oled kusagil singleplayerit mänginud, siis võib-olla kuid tagasi kellegi räpase piraadi poolt netti lekitatud toorversioonis. :)

 5. hjarg Says:

  Muus osas see ei saagi informatiivne olla, kulla Vabarna.

  Ma mängisin eile öösel ca 1,5 tundi, millest ca 2/3 kulus selle imetlemisele, kuidas mööda ekraani jooksev sinine riba ei näita, kui kaugel oponent omadega on. Jõudsin proovida üht rassi, teha paar lahingut ning võin vähemalt öeda, et näeb jahh ilusam välja. Muud kahjuks mitte. Muuks ootan ma üksikmängu.

  Ning kurat, nad oleks võind kasvõi solitaire sisse ehitada, siis on vähemalt midagigi teha, kui teine vend venitab :p

 6. Vabarnamees Says:

  Soovitan sellisteks puhkudeks DSi! ;)

 7. marko Says:

  Reaalne tagajärg on see, et poole ajast vahid sa hoopis sinist riba, mis (valesti) näitab

  mida sa turnbased asjast ootad ?
  pädevamaid ülevaateid

 8. Ray D. Noper Says:

  krt, ma ametlikust foorumist sain lingi sellele, fileplanetis oli fail :p

  kas praegu kusagil veel on MP versioon ka üleval ?

 9. hjarg Says:

  Ootan ükskõik mida peale lõputu igavuse sinist riba vaadates, kulla Marko. Olgu turnbased või mitte, vähemigavamaks asi ei muutu.

 10. Vabarnamees Says:

  Jajah, isegi suuremad autoriteedid kui hjarg ei ole sellest beetast just vaimustuses.

 11. cYr Says:

  Graafika on küll hingematvalt kena. Igal sammul ja zoomil leiad põnevaid detaile jne. Pikad ootamised multiplayeris venitavad mängu väga pikakas ja ootamised on tüütud. Kuid tegu siiski beta ja multiplayeriga, üksikmäng ma usun on teine asi hoopis.

 12. Koiot Says:

  Olen nüüd samuti paar õhtut toksinud seda uut versiooni. Pettumus oli mullegi, et ainuke menüüvalik oli multiplayer ja sealt ubi.com
  Igal juhul otsisin veidi ametlikest foorumitest ja leidsin menüü mod’i,
  see tuli lihtsalt homm’i data kataloogi paigutada ja multiplayeri alla tekkis ilusti hotseat valik. Kui teiseks mängijaks panna arvuti (AI peaks hetkel veel puudu olema) saab kenasti üksi harjutada.

  Ei oskagi öelda kas see 3d graafika ennast ka õigustab, pigem on keeruline kaardi peal vajalike esemeid märgata jne. Heli samutimul soundblaster live’ga kippus krääksuma ja vastav menüüvalik ei olnud veel kättesaadav, et oleks saanud seda regullida.

  Eks tuleb ootada, kuni beeta lõppeb ja vead parandatakse ning puuduvad osad juurde kooditakse. Hetkel küll väga vaimustuses ei ole.