Breath for Hire

press start / 21.01.2006 2:00 / ~fushi

“Any professional in his right mind knows that you can’t make money with XBox 360 in Japan.”
*tegeliku* Zuma looja Roy Ozaki insert creditile antud intervjuus.

Jah, olukord Jaapanis on nutune. Maruyama ja Moore‘i ponnistustele vaatamata on Xbox 360′e müügitulemused kaasaegsete videomängude hällis kehvad ning isegi korralik annus T&A’d ei näi olukorda päästvat. Samal ajal on aina rahutumaks muutumas ka Ameerika tarbijad, kelledest nii mõnedki pole siiamaani kauaihaldatud nõgusat imemasinat enda kodusse saanud viia, kuna neid lihtsalt pole poelettidel olemas.

Ka Nintendol on pakkumisega probleeme: Animal Crossing DS’i ja mitme muu mittemängu edu on teinud DS’ist ülimalt ihaldusväärse produkti, ning tohutu nõudmise ja olematute varude tõttu on mõned poed Nintendo “kolmanda samba” käsikonsooli hinna 30 000 jeenini tõstnud — ainult paar tuhat jeeni vähem kui Xbox 360′e hetkehind. Mujal maailmas on olukord sarnane, ehkki kaugeltki mitte nii hull. Miks DS nii populaarne on jagab Famitsu vahendusel meiega tim rogers.

Mida see Harju keskmisele tarbijale tähendama peaks? Suurt midagi, kuna kohalikul turul vaevalt keegi uuema riistvara ülejääkide ja puudujääkide pärast häält tõstab või meelt heidab, sest suurte hilinemistega leiavad kõik tähtsamad produktid tee meie poodidesse, kuhu nad igaveseks ajaks vegeteerima jäävad — või vähemalt senini, kuni neid maha kanda tuleb ning uuemate “digitaalsete imemasinatega” asendada tuleb.

Tarkvaraga on lood muidugi teistsugused, aga eks Euroopa keskmisest nigelama olukorraga harjunud eestlased suudavad ka sellega leppida. Ning keegi ei keela meil ju loominguline olla ning kummaliste surrogaatproduktidega teed videomängunirvaanasse sillutama hakata, näiteks ette kujutades, et see:

… on DS’i uue mittemängu Cooking Mama Estonian Special Edition.

3 Responses to “Breath for Hire”

 1. Null-P2ike Says:

  It’s me Macaronio!
  Hea comeback Fushi!

 2. Vabarnamees Says:

  Kuidas makaronid olid siis ka?

 3. fushi Says:

  Mushy.